نشانه های کلی دیابت

متخصص غدد ، درمان دیابت

پزشکان و متخصصان داخلی ، نشانه های کلی دیابت را به ۷ دسته طبقه بندی می کنند . به عبارت دیگر ۷ عامل نشان دهنده ابتلای فرد به بیماری دیابت است .

علائم دیابت

تکرر ادرار : ادرار زیاد و بیش از می تواند حد نمایانگر فعالیت زیاد کلیه ها برای دفع قند خون اضافی باشد .

تشنگی دائمی : افزایش حد گلوکز خون و تکرر ادرار باعث از دست رفتن مقادیر زیادی آب از بدن شده و به این ترتیب فرد احساس تشنگی می کند اگر تکرر ادرار یا تشنگی زیاد رخ داد ، باید حتما به متخصص دیابت مراجعه کنید .

ضعف در بینایی : اگر عامل ضعف در بینایی کم آبی بدن باشد ، به این معناست که میزان آب لنز چشم کم شده است به همین دلیل مشکل ضعف در بینایی رخ می دهد . حتی لازم است بدانید که کم آبی ناشی از دیابت می تواند مویرگ های خونی شبکیه را پاره کرده و موجب کوری شود .

ترمیم دیرهنگام زخم ها : بیماران دیابتی به دلیل عفونت های زیاد قدرت سیستم دفاعی بدن را از دست می دهند به این علت توان بازسازی سلوس های ناحیه زخم کم شده و ترمیم زخم ها زمانبر خواهد شد .

کاهش وزن : سلول های اجزای مختلف بدن که در اثر بیماری دیابت عملکردشان با اختلال روبرو شده شروع به جذب قند می کنند که به این ترتیب فرد بیمار همواره احساس گرسنگی داشته ولی با صرف غذا کاهش وزن رخ می دهد .

نشانه های کلی دیابت

چنانچه هر یک از این علائم ادامه دار شد ، لازم است برای انجام آزمایش قند خون اقدام کرده و امور پزشکی در خصوص درمان دیابت را انجام دهید . در این متن نشانه های کلی دیابت را بررسی می کنیم ؛ به گزارش الیت دیلی ، انجمن روانشناسان آمریکا بیان داشته که جوانان امروز تا حد زیادی متحمل فشارهای روانی و استرس هستند که این استرس زیاد از جمله دلایل و علل بروز بیماری دیابت می باشد خصوصا دیابت نوع ۲ که از این شرایط تاثیر زیادی گرفته و احتمال ابتلا به قند خون را بالا می برد . به همین ترتیب توصیه می شود از سنین جوانی نشانه های هشدار دهنده بیماری دیابت را شناخته و در صورت مشاهده هریک پیگیری ها و آزمایشات تخصصی را انجام دهید . عدم شناسایی بیماری در دوره جوانی بسیار شایع بوده و عاملی خطرناک در پیشرفت این بیماری می باشد بنابراین با کسب اطلاعات صحیح و کامل می توان تا حد زیادی سلامت بدنی را تامین نمود .

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =