سن مناسب جراحی بینی

جراحی بینی طبیعی | جراحی زیبایی بینی

جراحان بینی معمولا این پیشنهاد را می دهند که افراد زمانی باید اقدام به جراحی بینی کنند که از لحاظ فکری به استقلال کامل فکری دست پیدا کرده باشند تا بعد از جراحی بینی پشیمان نشوند

دقت داشته باشید که جراحی بینی طبیعی با توجه به فرم و قرار گری استخوان های صورت و غضروف های مربوط در نظر گرفته می شود. بنابراین نیاز است تا فردی که تمایل به جراحی زیبایی بینی دارد کاملا بالغ باشد ، این به این معناست که باید استخوان های صورت بیمار به دوره ی رشد را تکمیل کرده باشد و بعد از آن دچار تغییرات جدی نشود .

چرا جراحی باید در سن مناسب باشد؟

  • جراحی بینی در سنین پایین منجر به تغییر در ساختار کلی بینی می شود ، معمولا در دوره ی بلوغ استخوان های صورت و بدن بزرگ تر می شوند و در واقع هم زمان با ورود به دوره ی بلوغ رشد استخوانی آغاز می شود ، به همین جهت نیز توصیه می شود که جراحی بعد از پایان بلوغ انجام شود که استخوان های صورت و فک تغییرات چشمگیری نداشته باشند .
  • با توجه به اهمیت این موضوع بهترین زمان برای جراحی زیبایی بینی برای آقایان پایان ۱۸ سالگی و در خانم ها این سن در ۱۶ سالگی امکان پذیر خواهد بود  .
  • البته به یاد داشته باشید که جراحی بینی در افراد بالای ۷۵ سال انجام پذیر نخواهد بود .

جراحی بینی استخوانی

 زمان مناسب برای جراحی بینی

معمولا خانم ها تمایل بیشتری برای جراحی بینی دارند البته آقایان نیز به این جراحی نیاز خواهند داشت اما مساله ای که در بین متقاضیان وجود دارد سن مناسب و شرایط ایده آل برای جراحی زیبایی بینی است  .

سن مناسب برای جراحی بینی چه زمانی است ؟

اگر تصمیم به جراحی بینی دارید باید بدانید که این عمل زیبایی برای خانم های بالای ۱۶ سال مجاز بوده و هیچگونه مشکلی برای آنها به وجود نمی آورد . ممکن است شنیده باشید که سن مناسب جراحی برای افراد ۱۸ سالگی است اما این امر تنها برای آقایان محدود است . بنابراین حد اقل سن مناسب برای جراحی در جوانان ۱۶ سالگی برای خانم ها و ۱۸ سالگی برای آقایان است .

یکی از عوارض جراحی در سنین پایین این است که فرد با پا گذاشتن به سن دیگر چهره خود را دوست ندارد و چهره پیش از عمل خود در نوجوانی را ترجیح می دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هفت =