رفع افتادگی گوشه های لب

افتادگی گوشه های لب یا خطوط ماریونت گوشه های به پایین چرخیده دهان هستند که به دلیل انقباض عضله depressor anguli oris ایجاد می شوند . این خطوط باعث می شوند که چهره حالت غمگین و بدخلق پیدا کند . درمان عضله depressor anguli oris با بوتاکس با مهار انقباض، عضله باعث بالارفتن گوشه های دهان و کاهش خطوط ماریونت می شود . در این مقاله قصد داریم به مطالبی نظیر ذیل بپردازیم .

 • درمان افتادگی اطراف لب
 • افتادگی لب پایین
 • افتادگی لب بالا
 • بوتاکس گوشه لب
 • لیفت گوشه های لب
 • رفع افتادگی گوشه ی لب
 • ليفت گوشه لب
 • افتادگی دور لب
رفع افتادگی گوشه های لب

رفع افتادگی گوشه های لب

فواصل درمان و ماندگاری تزریق بوتاکس

 • عملکرد عضله در محل درمان به صورت تدریجی ظرف دو تا سه ماه بعد از درمان با بوتاکس برمی گردد .
 • جلسات بعدی درمان با بوتاکس با بازگشت عملکرد عضله depressor anguli oris قابل انجام است .

پیگیری و کنترل

بیماران دو هفته بعد از درمان با بوتاکس از نظر ضعیف شدن عملکرد عضله depressor anguli oris، کاهش خطوط ماریونت، بالا بردن گوشه های دهان و حفظ شدن عملکرد دهان مورد ارزیابی قرار می گیرند . برخی موارد معمول که در پیگیری ها ممکن است با آن مواجه شوید، در زیر آمده است:

پایداری قدرت عضله depressor anguli oris، ممکن است در صورتی که قدرت عضله depressor anguli oris بیش از حد انتظار باشد و یا در صورت تزریق بوتاکس در محل نامناسب، عملکرد عضله باقی بماند . قدرت بیش از حد عضله depressor anguli oris را می توان با تزریق مجدد (touch-up) با 1/25 – 2/5 واحد OBTX براساس میزان فعالیت باقی مانده در هر سمت اصلاح کرد . مجددا دو هفته بعد از touch-up بیمار را ارزیابی کنید . دوز کلی موثر برای این عضله از حاصل جمع دوز اولیه ماریونت از این دوز کلی برای شروع هر جلسه تزریق با فواصل 3 – 2 ماه استفاده می شود .

باقی ماندن خطوط ماریونت و افتادگی گوشه های لب. به طور معمول خطوط استاتیک ماریونت و گوشه های پایین افتاده دهان برای دستیابی به نتایج عالی و دراماتیک نیاز به درمان های ترکیبی با درمال فیلر دارد .

اختلال مختصر در عملکرد دهان . اختلال در غرغره کردن مایعات (برای مثال بعد از مسواک زدن) و باقی ماندن مقدار کمی غذا در شیار ژنژیو و بوکال تحتانی قابل انتظار است که نشان دهنده دریافت دوز کافی توکسین است . این اثرات اغلب ظرف 4 – 2 هفته خود به خود برطرف می شوند .

افتادگی گوشه های لب یا خطوط ماریونت گوشه های به پایین چرخیده دهان هستند که به دلیل انقباض عضله depressor anguli oris ایجاد می شوند . دکتر طناز فخیم متخصص پوست و مو با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و مشکلات پوست و مو می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ٤٤٨٢٤٠٨٢ تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

عوارض و کنترل آنها

 • غیر قرینگی لب و تغییر شکل لب (استاتیک یا دینامیک)

غیر قرینگی لب می تواند ناشی از تزریق ناکافی بوتاکس در عضله depressor anguli oris باشد . پایین آمدن گوشه لب با انقباض عضله depressor anguli oris در محل درمان نشده مشخص است، که طبیعتا به دلیل حفظ عملکرد عضله می باشد . این مسئله با تزریق دوز کمی از بوتاکس در سمت درمان نشده به روش ذکر شده اصلاح می شود .

غیر قرینگی لب همچنین ممکن است ناشی از تزریق در سمت داخلی و یا انتشار بوتاکس به عضله depressor labi inferioris باشد . عضله depressor labi inferioris قسمت میانی لب را پایین می آورد . بنابراین شل شدن این عضله با بوتاکس لب را بالا می برد، که بیش از همه در هنگام لبخند زدن مشخص می شود . این اثر به طور معمول در عرض 2 – 4 هفته خود بخود برطرف می شود . همچنین این غیرقرینگی را می توان با تزریق 1/25 واحد OBTX در عضله depressor labi inferioris درمان نشده اصلاح نمود . به هر حال چنانچه غیرقرینگی لب ناشی از درگیری عضله depressor labi inferioris قابل ملاحظه نباشد، توصیه می شود تا برطرف شدن خودبخود اثرات بوتاکس بیمار تحت نظر باشد .

 • شل شدن گونه (Flaccidity)

شل شدن گونه ممکن است ناشی از تزریق و یا انتشار بوتاکس به عضله Buccinator باشد که باعث می شود بیماران دچار اختلال در جویدن و گازگرفتن مخاط گونه هنگام جویدن شوند .

 • اختلال در عملکرد دهان و در نتیجه آبریزش از دهان و اختلال در خوردن و آشامیدن

اختلال عملکرد دهان یک عارضه نادر و شدید است که منجر به آبریزش یا اختلال در جویدن، خوردن و آشامیدن می شود . تزریق خیلی نزدیک به لب ممکن است عضله orbicularis oris را که برای عملکرد دهان عضله ی مهمی است، تحت تاثیر قرار دهد . هیچ روش اصلاحی برای این عارضه وجود ندارد و این عارضه ظرف 2 – 3 ماه از تزریق بوتاکس خودبخود از بین می رود .

شایان ذکر است تمامی عوارض جانبی بوده و طبق توضیحات داده شده در اثر تزریق نادرست در نقطه مورد نظر و یا میزان ناکافی بوتاکس می باشد . لذا جهت پیشگیری از چنین عوارضی بهتر است به افراد مجرب و متخصص پوست و مو مراجعه شود .

درمان های زیبایی ترکیبی و بهبود نتایج

خطوط ماریونت استاتیک . خطوط ماریونت استاتیک و گوشه های لب پایین افتاده به خوبی به درمان ترکیبی بوتاکس و درمال فیلر ها پاسخ می دهند .

هزینه تزریق بوتاکس جهت رفع افتادگی گوشه های لب

هزینه تزریق بوتاکس خطوط ماریونت و یا افتادگی گوشه های لب با بوتاکس به عوامل مختلفی نظیر میزان مواد تزریق شده و تعداد جلسات درمان بستگی دارد . این ناحیه جز نواحی پیشرفته درمانی محسوب می شود و هزینه هر واحد تزریق بیشتر از تزریق در نواحی ابتدایی مثل نواحی فوقانی صورت است .

دکتر پوست خوب در غرب تهران 

دکتر پوست خوب برای تزریق بوتاکس


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − چهار =